433635083-456098803437942-1374474179806078676-n.jpg

Nowi członkowie w Klastrze Metrologicznym. Wśród nich przedsiębiorstwa produkcyjne i politechnika

03 kwietnia 2024
Politechnika Koszalińska, firmy produkcyjne Moldmet z Lublina, Centrum Energooszczędnych Rozwiązań z Lublina, EMCO CNC z Sosnowca oraz ZPH Krzaczek z Klikawy koło Puław, MSP System z Pruszkowa, firma projektowa PM Solution z Lublina, także lubelski PERFORM z usługami fotograficznymi dołączyły do Klastra Metrologicznego.

W dniach 19-22 marca 2024 roku, ponownie w Kielcach w ramach targów Przemysłowa Wiosna 2024, spotkali się przedstawiciele branży metrologicznej. Odwiedzając wystawę Control-Stom, mieli okazje do obserwacji nowych rozwiązań technologicznych. Wiele interesujących aspektów zostało poruszonych podczas Seminarium zorganizowanego przez Polskę Unię Metrologiczną  pt. ”Inteligentne rozwiązania metrologiczne dla przemysłu przyszłości x.0”. Zobacz więcej: Seminarium Metrologiczne w Targach Kielce. Innowacyjne rozwiązania pomiarowe to przyszłość przemysłu x.0

 

Przeprowadzone Seminarium to kontynuacja współpracy PUM, Targów Kielce oraz Klastra Metrologicznego. W ramach zawartego porozumienia Politechniki Lubelskiej jako koordynatora Polskiej Unii Metrologicznej z Targami Kielce jako koordynatorem Klastra Metrologicznego, padła deklaracja o wspieraniu działalności Klastra a także dążeniu do angażowania nowych członków, mając na uwadze wymagania, dzięki którym Klaster zyskałby na znaczeniu i stałby się kluczowym dla branży.

 

W czasie targów Control - Stom zostały podpisane kolejne umowy o przystąpieniu do Klastra Metrologicznego. W gronie członków zostali powitani:

  • Politechnika Koszalińska
  • Moldmet s.c. Tomasz Gałat, Jarosław Ciechomski, Lublin
  • Centrum Energooszczędnych Rozwiązań Małgorzata Gałat, Lublin
  • EMCO CNC Polska Sp. z o.o., Sosnowiec
  • PM Solution Lublin
  • PERFORM Jakub Krzysiak, Lublin
  • ZPH Krzaczek Sp. z o.o., Klikawa-Puławy
  • MSP System Pruszków

 

oprac. MŚ