1.jpg

Polska Unia Metrologiczna pod wrażeniem "Przemysłowej wiosny".

30 sierpnia 2022
Polska Unia Metrologiczna uczestniczyła jako wystawca oraz w roli merytorycznego wsparcia na targach CONTROL-STOM. Uczestnictwo w wydarzeniu wspominane jest także na oficjalnym blogu PUM.

W dniach 5-7 kwietnia 2022 r. odbyła się XV edycja przemysłowego cyklu pn. „Przemysłowa Wiosna” w Targach Kielce – jednego z liderów targowych w Polsce i drugiego ośrodka wystawienniczego, pod względem liczby wystawców i wynajętej powierzchni, w Europie Środkowo-Wschodniej.  

Jak co roku wydarzenie, określane jako międzynarodowa impreza branżowa, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział prawie 500 wystawców i ponad 10 tysięcy zwiedzających nastawionych na biznesowe rozmowy. Łącznie zaprezentowano pracę 250 maszyn oraz zapełniono 7 hal Targów Kielce. Tegoroczna edycja była również wyjątkowa ze względu na powrót do terminu wiosennego, który na czas COVID-19 został przesunięty na jesień, a także znacznie większą frekwencję niż w okresie pandemicznym.

 

Cały artykuł znajduje się na stronie https://pum.pollub.pl/blog/przemyslowa-wiosna-w-targach-kielce-18.html

Polecane aktualności
01 grudnia 2022
29 marca 2023 r. podczas kolejnej edycji Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, odbędzie się seminarium metrologiczne organizowane przez Polską Unię Metrologiczną
28 listopada 2022
W piątek, 25 listopada członkowie Klastra Metrologicznego po raz kolejny spotkali się w Targach Kielce. Głównym tematem były doktoraty wdrożeniowe z dziedziny metrologii, które od tego roku mogą realizować pracownicy firm z tej branży we współpracy z uczelniami i instytutami naukowymi. Jest to więc ciekawa możliwość zwłaszcza dla przedsiębiorstw - członków Klastra Metrologicznego.
19 października 2022
Konferencja New Trends in Metrology 2022 zorganizowana w Lublinie przez Politechnikę Lubelską w ramach Polskiej Unii Metrologicznej była okazją do promocji Klastra Metrologicznego oraz przyjęcia do niego nowych członków. Swój akces potwierdziło osiem firm, głównie z Lubelszczyzny.
22 września 2022
Podczas „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce podpisano umowę z dwiema polskimi firmami produkcyjnymi w ramach Klastra Metrologicznego. Celem Klastra jest dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań metrologicznych polskiemu przemysłowi.
20 września 2022
Metrologia rozwiąże wiele problemów przedsiębiorstw – mówiła Katarzyna Borowicz, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju w Głównym Urzędzie Miar podczas seminarium Nauka – Biznes – Gospodarka „Metrologiczne wyzwania przemysłu w globalnej gospodarce”. Wydarzenie miało miejsce w czasie targów Control - Tech w Kielcach.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.