28 maja 2024
Do grona przedsiębiorstw, organizacji i instytucji naukowo-badawczych współpracujących w ramach Klastra Metrologicznego dołączył dziś Instytut Diagnostyki Molekularnej DIAGMOL.
08 maja 2024
W godzinach  od 12 do 14 na spotkaniu on-line klastrowicze będą rozmawiać m.in. o  sztucznej inteligencji w metrologii i współpracy międzynarodowej.
03 kwietnia 2024
Politechnika Koszalińska, firmy produkcyjne Moldmet z Lublina, Centrum Energooszczędnych Rozwiązań z Lublina, EMCO CNC z Sosnowca oraz ZPH Krzaczek z Klikawy koło Puław, MSP System z Pruszkowa, firma projektowa PM Solution z Lublina, także lubelski PERFORM z usługami fotograficznymi dołączyły do Klastra Metrologicznego.
03 kwietnia 2024
20 marca 2024 r. odbyło się Seminarium Metrologiczne pn. „Inteligentne rozwiązania metrologiczne dla przemysłu przyszłości x.0”, zorganizowane przez Polską Unię Metrologiczną (PUM) we współpracy z Głównym Urzędem Miar i Targami Kielce S.A., Politechniką Lubelską oraz Klastrem Metrologicznym.
13 marca 2024
W ciągu ostatnich dwóch lat działalności program ,,Polska Unia Metrologiczna” odegrał znaczącą rolę w rozwijaniu tej dziedziny. Liczne branżowe spotkania, Międzynarodowa Konferencja Metrologiczna "New Trends in Metrology,", utworzenie Bazy Infrastruktury Metrologicznej, organizowanie licznych seminariów, sympozjów, konferencji i kongresów, upowszechniania wiedzy o metrologii to mierzalne efekty tego programu.
16 czerwca 2023
Future Private Labels Expo to jedyne wydarzenie w Polsce, które w całości poświęcone zostanie markom własnym. Przybywa wystawców, którzy w listopadzie zaprezentują ofertę w Centrum Kongresowym. Wśród nich jest polska firma Amtra.
16 czerwca 2023
W ramach Dnia Przedsiębiorcy, 21 czerwca, członkowie Klastra Metrologicznego spotkają się on-line na szkoleniu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
21 kwietnia 2023
Inwestycja realizowana przez konsorcjum Głównego Urzędu Miar oraz Politechniki Świętokrzyskiej jest uznawana za jedną z najważniejszych w regionie w ciągu ostatnich dekad. Wokół niej działalność już skupia Klaster Metrologiczny.