16 czerwca 2023
Future Private Labels Expo to jedyne wydarzenie w Polsce, które w całości poświęcone zostanie markom własnym. Przybywa wystawców, którzy w listopadzie zaprezentują ofertę w Centrum Kongresowym. Wśród nich jest polska firma Amtra.
16 czerwca 2023
W ramach Dnia Przedsiębiorcy, 21 czerwca, członkowie Klastra Metrologicznego spotkają się on-line na szkoleniu z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
21 kwietnia 2023
Inwestycja realizowana przez konsorcjum Głównego Urzędu Miar oraz Politechniki Świętokrzyskiej jest uznawana za jedną z najważniejszych w regionie w ciągu ostatnich dekad. Wokół niej działalność już skupia Klaster Metrologiczny.
29 marca 2023
Podczas drugiego dnia Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce zorganizowano kolejną odsłonę seminarium metrologicznego poświęconego budowaniu współpracy między nauką i biznesem. W programie spotkania zaplanowano kilkadziesiąt prezentacji, a także zebranie klastra metrologicznego, w których wzięli udział przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych i biznesu.
01 grudnia 2022
29 marca 2023 r. podczas kolejnej edycji Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, odbędzie się seminarium metrologiczne organizowane przez Polską Unię Metrologiczną
28 listopada 2022
W piątek, 25 listopada członkowie Klastra Metrologicznego po raz kolejny spotkali się w Targach Kielce. Głównym tematem były doktoraty wdrożeniowe z dziedziny metrologii, które od tego roku mogą realizować pracownicy firm z tej branży we współpracy z uczelniami i instytutami naukowymi. Jest to więc ciekawa możliwość zwłaszcza dla przedsiębiorstw - członków Klastra Metrologicznego.
07 listopada 2022
Na terenie Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego w Kielcach powstaje łącznie sześć nowoczesnych laboratoriów. Oto zdjęcia z budowy wykonane 28 października. Koniec prac zaplanowany jest na jesień 2023, a pełne uruchomienie na styczeń 2024 roku.
19 października 2022
Konferencja New Trends in Metrology 2022 zorganizowana w Lublinie przez Politechnikę Lubelską w ramach Polskiej Unii Metrologicznej była okazją do promocji Klastra Metrologicznego oraz przyjęcia do niego nowych członków. Swój akces potwierdziło osiem firm, głównie z Lubelszczyzny.