21 kwietnia 2023
Budowa Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach przyspiesza. Znamy planowany termin zakończenia prac.
03 października 2022
- Klaster Metrologiczny koordynowany przez Targi Kielce jest takim forum współpracy. W krótkiej perspektywie będziemy w stanie wypracować sobie kompetencje unikatowe w skali europejskiej i w skali globalnej. Nasze zasoby laboratoryjne zlokalizowane w Kielcach będą dedykowane temu, abyśmy wspólnie z polskimi i zagranicznymi firmami oraz uczelniami podejmowali wyzwania badawcze, które będą tworzyć nowe perspektywy rozwojowe dla przemysłu - mówił prof. Jacek Semaniak, Prezes Głównego Urzędu Miar.
27 września 2022
Sonel oraz Smarttech to kolejne firmy, które dołączają do Klastra Metrologicznego - porozumienia zrzeszającego przedstawicieli polskiej nauki, przemysłu, biznesu i instytucji państwowych. Z nowymi członkami podpisano umowy o współpracy w zeszłym tygodniu w Targach Kielce.
27 września 2022
Prawie 2 tys mkw powierzchni wystawienniczej i 112 firm z 10 krajów świata to wynik tegorocznej edycji „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce. Wydarzenie łączy w sobie wszystkie najważniejsze gałęzie branży odlewniczej i stanowi obowiązkowy punkt spotkań dla całego sektora metalurgicznego.